تعریف شرکت تضامنی :

شرکت تضامنی شرکتی شخصی می باشد که در امور تجاری فعالیت دارد. در شرکت تضامنی شخصیت شرکاء اهمیت ویژه ای دارد. بر اساس تعریف ماده ۱۱۶ قانون تجارت حداقل تعداد شرکاءبرای تشکیل شرکت تضامنی ۲ شریک می باشد. در نام شرکت تضامنی می بایست نام یکی از شرکاء قید شود و عبارت تضامنی نیز قبل از نام یکی از شرکاء یا شریک یا برادران قید شده باشد. <مثلاً شرکت تضامنی ساسان و شرکاء. یا شرکت تضامنی برادران نصیرپور>

مسئولیت حقوقی شرکاء در شرکت تضامنی:

مسئولیت حقوقی شرکاء در شرکت تضامنی نامحدود است و اگر سرمایه شرکت تضامنی کفاف پرداخت خسارت وارده احتمالی را ندهد هر یک از شرکاء مسئول پرداخت کلیه خسارات به شخص ثالث به صورت نامحدود خواهد بود ٫ هر چند اگر که یکی از شرکاء کلیه تعهدات را پرداخت نمود می تواند به نسبت سهم الشر که هر یک از شرکاء دیگر مبالغ پرداختی خود را از ایشان مطالبه نماید. به بیان دیگر بدون توجه به این که سهم الشر که هر یک از شرکاء در شرکت به چه میزان است ٫ مسئول پرداخت تمام دیون شرکت تضامنی ( هنگام انحلال ) در قبال اشخاص ثالث هستند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت تضامنی :

  • کپی شناسنامه کلیه شرکاء.
  • کارت ملی کلیه شرکاء.
  • گواهی عدم سوء پیشینه (ارائه گواهی عدم سوء پیشینه فقط برای اعضای هیئت مدیره الزامی است.)
  • در صورتیکه اعضای هیات مدیره یا سهامداران اشخاص حقوقی باشند ٫ ارائه کپی آخرین روزنامه رسمی شخص حقوقی و نامه معرفی نماینده و کپی شناسنامه و کپی کارت ملی برابر اصل شده نماینده شخص حقوقی.

 

شرکت پویا اندیش با داشتن سابقه طولانی در این امر توانایی ارائه خدمات به شما در عالی ترین سطح کیفی می باشد.

(سرعت و نظم و کیفیت را باما تجربه کنید)